четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Син си ја бара мајката: Му кажала дека ќе замине кај нејзината братучетка, но не се вратила

Син си ја бара мајката: Му кажала дека ќе замине кај нејзината братучетка, но не се вратила

Вчера во 10 часот во Секторот за внтрешни работи Тетово, Д.М. (23) пријавил дека претходниот ден, на 14.07.2018 година околу 17 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата мајка С.М. (45).

Истата му кажала дека ќе замине кај нејзината братучетка, но не се вратила.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус