недела, 5. декември 2021. Вести денес: 78
home Хроника

Син си го прободе таткото до смрт во Кичево

Син си го прободе таткото до смрт во Кичево

На 20.10.2021 во 22.30 часот во полициската станица Кичево, приведен е М.М.(30) од Кичево поради постоење основи на сомнение дека со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Н.М.(50), по што тој починал.

Извршен е увид од Јавен обвинител и увидна екипа од полициската станица Кичево.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус