вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 14
home Хроника

Син ја нападнал мајка си со дрвен предмет

Син ја нападнал мајка си со дрвен предмет

Четириресет и четиригодишна гостиварка вчера во 17 часот во СВР Тетово пријавила дека во нивната семејна куќа околу 15 часот физички била нападната од нејзиниот син Ф.Н.(22), информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Според пријавеното, тој во нападот користел и дрвен предмет.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија