сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 25
home Хроника

Силувано 14 годишно девојче

Силувано 14 годишно девојче

Во Полициската станица–Струмица пред два дена од страна на 14 годишно девојче пријавено е кривично дело „силување“ извршено од 17 годишен малолетник.

По пријавениот настан од страна на СВР-Струмица во координација со ОЈО-Струмица се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус