четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 48
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Силувана тинејџерка од Штип, познат идентитетот на монструмот

Силувана тинејџерка од Штип, познат идентитетот на монструмот

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.Р.(54) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “силување“.

На 07.12.2019 во близина на автобуската станица во Штип пријавениот откако и понудил превоз до домот на оштетената на возраст од 19 години, истата влегла во неговото патничко возило „форд“, по што пријавениот откако ја одвел во населба Пребег во Штип и со употреба на физичка сила извршил обљуба над неа.

Парламентарни избори 2020