четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 35
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Силувана малолетничка во Делчево, познат идентитетот на осомничениот

Силувана малолетничка во Делчево, познат идентитетот на осомничениот

Полицијата поднесе пријава против 20-годишно момче од Делчево осомничено дека силувало малолетно девојче.

Според информациите на МВР, Б. М. (20) од Делчево е осомничен дека во текот на октомври и ноември минатата година во Делчево, во два наврата, извршил полови дејства над малолетно девојче од Делчево.

На 11 мај во просториите на ОВР Делчево девојчето го препознало пријавениот.

Парламентарни избори 2020