среда, 23. септември 2020. Вести денес: 59
home Хроника

Силувана малолетничка од Штип

Силувана малолетничка од Штип

Вчера во 14:30 часот во СВР-Штип пријавен е полов напад врз малолетничка од страна на Б. Н. (19) од Штип. Известен е јавен обвинител, кој издал наредба за лекарски преглед на лицето. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус