сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Силуван затвореник во „Идризово“

Силуван затвореник во „Идризово“

На 09.05.2021 во 16:05 часот 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27.04.2021, околу полноќ, во Казнено-поправната установа „Идризово“, со помош на Д.П.(27) од Скопје, Р.Е.(36) од Битола (исто така затвореници) извршил обљуба врз него.

Според пријавеното, тој бил сместен во иста ќелија со сторителите.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус