среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Хроника

Си одела на шопинг на туѓа сметка: Кавадарчанка пронашла картичка, па си трошела пари

Си одела на шопинг на туѓа сметка: Кавадарчанка пронашла картичка, па си трошела пари

СВР Велес поднесе кривична против А.М.(36) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски системи“.

На 11.11.2021 во продажен објект во Кавадарци, пријавената пронашла кредитна картичка од банка, сопственост на А.М. и без нејзина согласност во повеќе наврати извршила наплати во повеќе продажни објекти во Кавадарци, со што се стекнала со противправна имотна корист од 13.800 денари.

Коронавирус