петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 145
home Хроника

Си изнајмил угостителски објект на Пониква- Осогово и организирал прослава, присуствувале дваесетина лица

Си изнајмил угостителски објект на Пониква- Осогово и организирал прослава, присуствувале дваесетина лица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Б.Ј.(40) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”.

Пријавениот, на 27.02.2021 во изнајмен угостителски објект на Пониква -Осогово организирал прослава на која поканил и присуствувале околу дваесетина лица.

Коронавирус