четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 13
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Си изградил објект на државно земјиште во Попова Шапка

Си изградил објект на државно земјиште во Попова Шапка

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.И.(69) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“.

Во текот на 2021 година во викенд населба на Попова Шапка, на катастарска парцела во државна сопственост, пријавениот без да поседува соодветна дозвола – одобрение за градба од надлежен орган од Општина Тетово, изградил објект со површина од 98 м².

Коронавирус