четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 42
home Хроника

Си го пријавил татко си дека ја држи неговата мајка дома противправно – полицијата го привела, а во нивниот дом го нашле и ова !

Си го пријавил татко си дека ја држи неговата мајка дома противправно – полицијата го привела, а во нивниот дом го нашле и ова !

Полициски службеници од ПО Шуто Оризари и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска (03.02) околу 14.40 часот го приведоа О.М.(44), по претходна пријава дека противправно ја држи својата сопруга М.М. во нивниот дом.

Случајот е пријавен од нивниот син, а при приведувањето пронајдени се и два пиштола со околу 32 куршуми и марихуана.

ЕУРО 2020

Македонија