петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 21
home Хроника

Си го претепал 12-годишниот син на улица во Тетово, па си заработи кривична пријава

Си го претепал 12-годишниот син на улица во Тетово, па си заработи кривична пријава

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против Ш.К.(38) од село Голема Речица, тетовско, за сторено кривично дело „насилство“.

На 10 мај околу 13:30 часот во Тетово, на улица „Маршал Тито“, на зелениот пазар пријавениот физички го нападнал неговиот 12 годишен син.