вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 149
home Хроника

Си го нападнале шефот на работа- двајца колеги во физичка пресметка против својот одговорен

Си го нападнале шефот на работа- двајца колеги во физичка пресметка против својот одговорен

На 29.08.2020 во 17,40 часот Т.К.(48) од Скопје пријавил дека на ул.“852“ во круг од фирма каде бил вработен како одговорно лице бил физички нападнат од вработените Р.С.(27) и Р.З.(22) двајцата од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус