сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Штитеничка повторно избега од установа за згрижување

Штитеничка повторно избега од установа за згрижување

На 25.06.2019 година во 10:50 часот во Полициската станица Карпош, вработен во Јавната установа за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение-Скопје пријавил дека од установата се оддалечила нивната штитеничка С.К.(17), која претходно неколку пати се оддалечувала и била враќана во установата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус