петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Штипјанка нападната во Ѓорче Петров

Штипјанка нападната во Ѓорче Петров

На 15.02.2021 во 21.40 часот во СВР Скопје, Е.Г.(40) од Штип пријавила дека околу 20:00 часот на подрачјето на Ѓорче Петров била физички нападната од А.А.(39) од Скопје.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус