среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 113
home Хроника

Штипјанец упатувал закани кон полицаец, доби кривична

Штипјанец упатувал закани кон полицаец, доби кривична

ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против Д.С. од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 14.08.2020  во с.Ораовица пријавениот упатувал закани кон полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Коронавирус