понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 106
home Хроника

Штипјанец си го бара таткото- во понеделникот му се губи трагот

Штипјанец си го бара таткото- во понеделникот му се губи трагот

Вчера околу 16 часот во Полициската станица Штип, Д.М. (41) од Штип пријавил дека неговиот татко К.Г.(67) во понеделникот година околу 20.00 часот излегол од нивниот дом и до пријавување не се вратил дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус