среда, 7. декември 2022. Вести денес: 166
home Хроника

Штипјанец претепан и ограбен од пијан маж

Штипјанец претепан и ограбен од пијан маж

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против М.Д.(35) од Штип за сторено кривично дело – „разбојништво“.

На 06.06.2018 година околу 16:30 часот, во село Стар Караорман, штипско, во домот на С.С.(56), пријавениот, под дејство на алкохол, физички го нападнал С.С., при што му нанел телесни повреди и му одзел 8.000 денари.

Истиот ден, околу 17:50 часот во угостителскиот објект во село Стар Караорман оштетениот побарал од пријавениот да му ги врати парите, по М.Д. повторно физички го нападнал нанесувајќи му телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип.

Qatar 2022