недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 69
home Хроника

Штипјанец повреден во пожар

Штипјанец повреден во пожар

Возрасен маж е полесно повреден во пожар кој избувнал вчера во 12:10 часот.

Од МВР информираат дека од запалено стрниште во штипско Таринци настанал пожар во викенд куќа сопственост на М.Т. (79) од Штип.

-Во пожaрот тој се здобил со телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош. Од страна на Територијалната противпожарна единица-Штип пожарот бил изгаснат, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип.

Коронавирус