недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Штипјанец нападнал полицајци, веднаш го уапсиле

Штипјанец нападнал полицајци, веднаш го уапсиле

На 24.05.2019 година околу 16:10 часот на ул.„Кочо Рацин“ во Штип, Д.Ќ.(30) од Штип физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејства.

Лицето било лишено од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус