петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Хроника

Штипјанец лишен од слобода, ја истепал сопругата

Штипјанец лишен од слобода, ја истепал сопругата

Ноќеска во 00.50 часот во СВР Штип, С.П. пријавил дека неговиот татко Г.П.(61) во семејниот дом физички ја нападнал неговата 52-годишна мајка. Од страна на полициски службеници Г.П. бил лишен од слобода.

Се работи на расчистување на случајот, по што против Г.П. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус