недела, 5. јули 2020. Вести денес: 16
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Шок во смејна куќа во Македонија – пронајден мртов 32-годишен маж

Шок во смејна куќа во Македонија – пронајден мртов 32-годишен маж

Пронајден мртов 32-годишен маж во семејна куќа во Битола. Според информациите на МВР, во 19,00 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа на улица„Матија Губец“ Н.С. го пронашол починат С.Ѓ.(32),без траги на насилство. Од екипа на итна медицинска помош констатирана е смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Парламентарни избори 2020