вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 163
home Хроника

Шлепер пропадна во провалија кај Кавадарци

Утрово кај 09 часот камион со приколица изгубил контрола над патот и пропаднал во провалија кај кавадаречко Дреново, јавуваат очевидци за News24.mk
Шлепер пропадна во провалија кај Кавадарци

Утрово кај 09 часот камион со приколица изгубил контрола над патот и пропаднал во провалија кај кавадаречко Дреново, јавуваат очевидци за News24.mk

Полицијата е на терен заедно со амбулантските возила, сеуште официјално не се знаат причините за несреќата.

Од АМСМ информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Слаб дожд врне во источниот дел од земјата и долж повардарието.

Qatar 2022