среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 162
home Хроника

Шетала во трговски, па ја нападнал разбојник

Шетала во трговски, па ја нападнал разбојник

На 05.05.2019 година околу 11:45 часот во СВР Скопје, А.С.(68) од Скопје пријавила дека во трговски центар непознат сторител извршил разбојништво над неа и со употреба на сила и одзел торба.

СВР Скопје преземаа мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус