понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 113
home Хроника

Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско

Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско

На 26.09.2020 во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете од с.Крушопек, скопско, починато од струен удар.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Коронавирус