вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 107
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Шест прекршувања на ограничувањето на движење во Куманово

Шест прекршувања на ограничувањето на движење во Куманово

Во периодот од 07.00 часот на 05.04. до 07.00 часот на 06.04.2020 година на подрачјето на Куманово регистрирани се шест прекршувања на мерката забрана за движење, информираат од МВР.

Преземени се мерки и активности, при што за три лица се земени податоци, а три лица се лишени од слобода и за истите ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус