сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Хроника

Шест лица тепале малолетник во Гостивар

Шест лица тепале малолетник во Гостивар

На 10.01.2021 во 00.30 часот во с. Чегране од полициски службеници од  Полициско одделение Чегране биле лишени од слобода И.А.(19), С.С.(19), М.М.(18), Б.М.(19) и двајца 17 годишни малолетници, сите од  с.Чегране, постапувајќи по претходна пријава на 09.01.2021 во 02.05 часот од 17 годишен малолетник од Гостивар дека на паркинг од угостителски објект во Гостивар бил физички нападнат од пријавените.

По докумeнтирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021