среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 36
home Хроника

Шест годишно дете тешко повредено по удар од автомобил

Шест годишно дете тешко повредено по удар од автомобил

Дете на возраст од шест години се здобило со тешки повреди откако било удрено од автомбил.

Несреќата, информираат од полицијата, се случила вчера околу 15:30 часот на регионалниот пат Хиподром – Јурумлери, кај место викано „Дунек“.

-Патничко моторно возило „Сеат“ со скопски регистерски таблици управувано од Ј.И. (58) од Скопје удрило во дете на возраст од шест години. Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено и задржано во Комплекс клиники “Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус