четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 187
home Хроника

Семејството од Скопје за Нова година остана без покрив на главата, куќата им изгоре

Семејството од Скопје за Нова година остана без покрив на главата, куќата им изгоре

М.С. пријавила дека на ул.„Петар Манџуков“ бр.32/а, гори куќа.

Од страна на Униформирани полициски службеници излезено е на лице место и констатирано е дека на дадената адреса опожарена е кровната конструкција на куќата од засега непознати причини, сопственост на Г.Б. (1958 ).

Пожарот е локализиран од страна на Бригадата за против пожарна заштита, повредени лица нема. Увид на лице место ќе се врши во текот на денешниов ден.

Коронавирус