понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 16
home Хроника

Семејството Доневи од Струмица настрада во сообраќајка во САД

Семејството Доневи од Струмица настрада во сообраќајка во САД

Петчлено семејство од Струмица настрадало во сообраќајна несреќа во САД.

Од засега непознати причини автомобилот со кој се превезувало семејството Доневи излетал од патот во близина на Нешвил, во aмериканската држава Тенеси.

Во несреќата загинала 41-годишната струмичанка Виолета, а нејзиниот сопругот е потешко повреден. Трите нивни деца, едно машко и две женски близначки, поминале со полесни повреди.

Семејството Доневи, кое над десетина години живееле во Чикаго, кобниот ден се враќало од Флорида.

Македонците кои живеат во САД покренаа иницијатива за собирање финансиска помош за настраданото семејство.

Коронавирус