среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Хроника

Семејство си ги бара двете деца – заминале од дома и се уште не се вратени

Семејство си ги бара двете деца – заминале од дома и се уште не се вратени

Две малолетни деца од Велес го напуштиле својот дом и се уште не се вратени дома. Таткото го пријавил настанот во полиција откако децата подолго ги немало да се вратат дома.

„На 28.11.2021 год. во 03.30 часот во Полициската станица Велес С.Б.(39) од Велес пријавил дека, на 27.11.2021 год. околу 19.30 часот од неговата семејна куќа се оддалечиле неговите двете малолетни деца и сеуште не се вратени“, соопштија од СВР Велес, пишува локалниот портал Батали.

loading...