понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 50
home Хроника

Семејна драма во тетовско: Се степал со родителите на сопругата, па бил нападнат од други лица

Семејна драма во тетовско: Се степал со родителите на сопругата, па бил нападнат од други лица

Семејна драма се случувала вчера вечерта во тетовско.

-З.И.(46) од тетовско Жеровјане во СВР Тетово пријавил дека во тетовски Пирок, неговиот син А.И.(22) бил физички нападнат од неколку лица, откако претходно, според пријавеното, физички се пресметувал со родителите на сопругата, со кои имал нарушени односи, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Се работи на целосно расчистување и документирање на случајот.

Коронавирус