недела, 4. декември 2022. Вести денес: 22
home Хроника

Семејна драма во тетовско: Физички ја нападнала поранешната свекрва

Семејна драма во тетовско: Физички ја нападнала поранешната свекрва

Триесет и двегодишен жител на тетовска Стримница вчера околу 21 часот и 20 минути во СВР Тетово ја пријавил поранешната сопруга.

Според неговата изјава Џ.К. (30) од Шемшово физички ја нападнала неговата мајка во семејниот дом.

Пријавената во 23 часот и 10 минути во Стримница лишена е од слобода и задржана во Полицискста станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски

Коронавирус