петок, 30. септември 2022. Вести денес: 97
home Хроника

Семејна драма во Тетово: Ја заклучила сестра си во соба, и се заканувал дека ќе ја убие

Семејна драма во Тетово: Ја заклучила сестра си во соба, и се заканувал дека ќе ја убие

Шеесет годишната тетовка Л.П. вчера вечерта пријавила дека нејзината сестра А.П. (62), со која живее во заеднички стан, психички ја малтретирала.

Спорд пријавата, А.П.  ја заклучила во една од собите својата сестра заканувајќи и се по животот, додека на нејзината ќерка и ја заклучила влезната врата од станот и не и дозволувала да влезе внатре.

-А.П. била приведена и задржана во СВР Тетово за понатамошна постапка. За настанот бил известен Јавен обвинител Тетово. Против А.П. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, информираат од полицијата.

Коронавирус