четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Семејна драма во струшко: По расправија го расекла сопругот со нож во глава

Семејна драма во струшко: По расправија го расекла сопругот со нож во глава

Кривична пријава поднесе полицијата против Х.М.(41) од село Радолишта за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

-На 07.02.2018 година во село Радолишта во домот на Ј.Х. (70),  при караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, којшто е син на Ј.Х.,  истата по упатени закани физички го нападнала Ј.Х., и со нож го расекла во пределот на главата и челото, информираат од полицијата.

 

Коронавирус