понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Хроника

Семејна драма во Скопје: Двајца браќа ја претепале сестрата во двор

Семејна драма во Скопје: Двајца браќа ја претепале сестрата во двор

Синоќа околу 21.00 часот во Полициското одделение Сарај, е добиена пријава за семејно насилство.

Имено 35- годишната М.Е од село Сарај пријавила дека во дворот од семејната куќа во Сарај била физички нападната од нејзините браќа Д.И.(32) и Е.И.(25).

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Коронавирус