петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Семејна драма во Охрид: Ја претепал, па ја ограбил мајка си

Семејна драма во Охрид: Ја претепал, па ја ограбил мајка си

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.П.(44) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 27.03.2021, пријавениот физички ја нападнал неговата мајка М.С.(66) во нејзиниот дом во Охрид и ѝ одзел пари.

Коронавирус