вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 49
home Хроника

Семејна драма во Кочани: Ќе ја убие и ќе ја запали куќата- син и се заканувал на мајка си

Семејна драма во Кочани: Ќе ја убие и ќе ја запали куќата- син и се заканувал на мајка си

Вчера во 15.00 часот во Полициската станица Кочани, 63 годишна жена пријавила дека на 20.03.2021 околу 22.30 и околу 12.00 часот на 21.03.2020, во семејниот дом во кочанско село, од страна на нејзиниот син З.В.(40) и биле упатувани закани дека ќе посегне по нејзиниот живот и ќе ја запали куќата.

Полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода З.В и против него по комплетирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија