понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 19
home Хроника

Седумнаесетгодишно момче од Скопје уапсено на скопскиот аеродром

Седумнаесетгодишно момче од Скопје уапсено на скопскиот аеродром

Во текот на вчерашниот ден во 08:30 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Е.К.(17) од Скопје се наоѓа на листата со мерка  “А” (апси), информираат од МВР

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Гази Баба за понатамошна постапка.