среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 21
home Хроника

Седумгодишно девојче прегазено во Велес, хоспитализирано со тешки повреди

Седумгодишно девојче прегазено во Велес, хоспитализирано со тешки повреди

Во населба Бабуна во Велес вчера попладне патничко возило „фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки, управувано В.З.(26) од Велес удрилo во седумгодишнo девојче од Велес.

-По незгодата, девојчето било пренесено во Општата болница во Велес каде од доктор биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Велес.

Коронавирус