четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 119
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Хроника

Седумгодишно дете падна од тераса- ова се потресните детали

Седумгодишно дете падна од тераса- ова се потресните детали

На 01.06.2020 во 14.00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на ул.„Браќа Џунови“ во Кавадарци, од тераса на куќата во која живее, паднало седумгодишно дете и се здобило со повреди, по што било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Парламентарни избори 2020