вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 73
home Хроника

Седумдесет и двегодишник од Неготино физички нападнал дваесет години помлад сограѓанин

Седумдесет и двегодишник од Неготино физички нападнал дваесет години помлад сограѓанин

Седумдесет и двегодишник од Неготино физички нападнал дваесет години помлад сограѓанин.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски изјави дека завчера во 19:30 часот во полициската станица во Неготино било пријавено дека Т.Ѓ.(72) физички го нападнал К.С.(52).

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава. (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија