петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Седум лица приложиле фалсификувани ПЦР тестови на Блаце

Седум лица приложиле фалсификувани ПЦР тестови на Блаце

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривични пријави против Л.Р.(37) косовски државјанин, Р.М.(27), Ќ.Ф.(24), Д.И.(42), И.И.(19), И.Д.(51) и Д.Д.(41), македонски државјани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување на исправа“.

Во периодот од 10.02.2022 до 28.02.2022 на Граничниот премин Блаце пријавените приложиле фалсификувани ПЦР тестови.

Коронавирус