четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Хроника

Седум лица не ја почитувале забраната за движење во Југоистокот

Седум лица не ја почитувале забраната за движење во Југоистокот

За време на вчерашната и синоќешната забрана за движење на подрачјето на СВР-Струмица, седум лица не ја почитувале забраната за движење, информираат од овој Сектор.

-Приведени се две лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, стои во информацијата од СВР Струмица.

Од страна на полициски службеници извршени се и контроли кај лица во изолација и самоизолација и притоа не било констатирано непочитувања на мерката.

Инаку, во последните денови значително е намален бројот на граѓаните кои не ја почитуваат забраната за движење во споредба со порано.

Коронавирус