понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Хроника

Седел на терасата со неговата сопруга, а помеѓу нив паднале остатоци од огнено оружје

Седел на терасата со неговата сопруга, а помеѓу нив паднале остатоци од  огнено оружје

Вчера во 15.45 часот ул. „Брсјачка Буна“ во Скопје, додека Е.А. (45) седел на терасата со неговата сопруга З.А. (42), помеѓу нив паднало зрно од огнено оружје, кое ја оштетило настрешницата од лесонитни табли.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус