понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 90
home Хроника

„Сеат Леон“ излетал од пат – возачот тешко преведен, итно пренесен во прилепската општа болница

„Сеат Леон“ излетал од пат – возачот тешко преведен, итно пренесен во прилепската општа болница
фото илустарција

На 10.09.2021 во 12.15 часот во Полициска станица Прилеп, Т.Ј. пријавил сообраќајна незгода на патот Битола- Прилеп во близина на с.Ерековци.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека на патот Битола-Прилеп патничко моторно возило „сеат леон“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Н.М.(47) од с.Дебреште излегло надвор од коловозот.

Во сообраќајната несреќа со тешки телесни повреди се здобил Н.М. кои му биле констатирани од доктор во општа болница-Прилеп. Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Локални избори 2021