вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Хроника

„Сеат“ излета од пат, возачот тешко повреден

„Сеат“ излета од пат, возачот тешко повреден

Сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено се случила вчера околу 19 чсот на патот Куманово-Свети Николе.

Од МВР информираат дека Д.Ј. (43) од Свети Николе, управувајќи  патничко моторно возило „Сеат Алхамбра“ со бугарски регистарски ознаки, изгубил контрола, по што возилото излетало од патот и се превртело.

Притоа, Д.Ј. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница во Штип.

Полициски екипи извршиле увид на местото на настанот.