петок, 24. септември 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Се здобил со тешки телесни повреди, 22-годишен битолчанец со мопед удрил во заштитна ограда

Се здобил со тешки телесни повреди, 22-годишен битолчанец со мопед удрил во заштитна ограда

На 23.07.2021 во 15.05 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола – Прилеп, кај место викано „Тулана“, П.С.(22) од Битола, управувајќи мопед „шамп“со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во заштитна ограда.

Во незгодата П.С. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола. Увид извршила екипа на СВР Битола.

Коронавирус