петок, 13. декември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Се здобил со повреди од оружје па преку границата со Албанија го донеле веднаш во најблиската болница во Македонија- еве ги деталите

Се здобил со повреди од оружје па преку границата со Албанија го донеле веднаш во најблиската болница во Македонија- еве ги деталите

На 12.08.2019 во 23,45 часот во Полициската станица Дебар било пријавено дека во Општата болница во Дебар бил донесен Е.М. од Р.Албанија, со повреди во пределот на левата рака и лицето.

Е.М. бил донесен од С.Х. и Е.Ш. и двајцата од Р.Албанија со патничко моторно возило ,,Опел фронтера’’ со албански национални ознаки.

На 13.08.2019 околу 00,40 часот во Полициската станица Дебар дошол С.Х. и изјавил дека во несреќен случај на територијата на Р.Албанија Е.М. се здобил со повреди од ловечко оружје во сопственост на И.Д. од Р.Албанија. Поради потреба од укажување на лекарска помош тие преку граничниот премин Џепиште – Требиште околу 23,20 часот ја преминале државната граница и дошле во Дебар. За случајот е известен јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.